5x oblastní mistrovství 2010

Před vypuknutím je jarní oblastní sezóna a hned v jejím úvodu všechna oblastní mistrovství.

Pátek 09.04. noční, pořádá FSP na staré známé mapě Kolotoč poblíž Příbrami. Terén je zvlněný a dost „zelený“ se spoustou detailů, může to být orientačně náročné.

Sobota 10.04. klasická trať, pořádá též FSP na mapě Kolotoč. Věřím, že se podaří postavit tratě i s dlouhými postupy, o kterých hlavně má klasika být, zalesněné kopce mezi loukami ve východní části prostoru tuto možnost nabízejí.

Neděle 11.04. zakončuje trojkombinaci závodem štafet, pořádá PGP na Valech (Praha Točná). Po nějakém čase je štafetové mistrovství v dosahu, což by mělo přispět k větší účasti středočeských štafet.

Neděle 18.04. krátká trať, pořádá VSP na Jezírku u Mníšku pod Brdy. Terén je z velké části kopcovitý a kamenitý se spoustou terénních tvarů, měla by to být lahůdka. Pro ambiciózní závodníky bude jistě zajímavá i kombinace se sobotním mistrovstvím ČR na dlouhé trati, které se tamtéž koná v sobotu…

Středa 28.04. odpoledne bude patřit sprintu v režii ROZ, závodním prostorem bude Praha Suchdol. Držíme roztockým palce!

Kromě nočního jsou všechny ostatní závody postupové na Mistrovství ČR, to znamená, že postoupí 1. závodník v pořadí oblastního mistrovství, který se nekvalifikuje na MČR jiným způsobem.