Družstva a štafety Krajníčko 2018_oblastní výběr

37 nominovaných závodníků oblastního výběru středočeského kraje se 13. a 14.10.2018 zúčastnilo závodů štafet a družstev v obci Krajníčko u Bavorova.

Program byl jasný! Zbývalo tak sejít se, dopravit se busem na dané místo, ale hlavně ukázat všem, že je potřeba s námi počítat. A nebudu se mýlit, když napíši, že jsme byli úspěšní!

Na místo jsme dorazili včas, rozdělili startovní čísla a pohlídali starty jednotlivých vln. Čekal nás super prostor, kde nechyběla kamenná pole, hustníky či paseky. Převýšení nejevilo známky náročnosti, ale přesto jsme měli pocit, že běžíme do kopce více než dost, ještěže podložka byla většinou přívětivá.

Na prvním úseku pohlídat svoji farstu a udržet čelo závodu, na druhém zlepšit svoje postavení, na třetím zabojovat a vytáhnout umístění co nejvýše. To byla naše hlavní strategie, hlavně jsme ale chtěli zúročit to, co jsme společně trénovali. A nevedlo se nám vůbec špatně, v DH12 jsme obsadili krásné 5. místo, v D14 skvělé 6. místo, přičemž nejvíce se dařilo borcům v kategorie H14, kteří obsadili celkově 3. místo. Matouš a Martin navíc své úseky úplně ovládli a jen potvrdili skvělou sezónu.

Večeře, vycházka, spánek, snídaně – stručná definice toho, jak jsme strávili dobu mezi sobotními štafetami a nedělním závodem družstev. Ranní vstávání jsme zvládli s přehledem a po rychlém přesunu již stáli na startu dalšího závodního dne.

Rozběh prvních úseků možná něco naznačil, ale rozhodně nerozhodl závod. Čekala nás spousta dalších úseků, hlídání předávek, kódů, předávání čísel! Ale my se nebáli, statečně bojovali, a tak všichni zaslouží absolutorium, jak celým dnem prošli a zdárně doběhli do cíle!

A jak to vlastně dopadlo výsledkově? Všichni vše skvěle zvládli, nikdo nezaváhal, běžel na svoje možnosti, což podtrhla štafeta ve složení Jakub, Julie, Patrik, Adélka, Julča, Viktor, Ema a Martin, která obsadila v celkovém pořadí třetí místo!!! A to je opravdu parádní úspěch!!!

Medailistům gratulujeme a zároveň děkujeme všem zúčastněným za skvělou reprezentaci našeho kraje!

Byli jsme vidět a hlavně jsme si to skvěle užili!!!!

Velký dík patří také pořadatelům, kteří připravili parádní shromaždiště, skvělé tratě a zajistili nádherné počasí!