Náborový závod

Zajímavý náborový závod v orientačním běhu pro žáky čtvrtých a pátých tříd ZŠ Odolena Voda.

Po dohodě s vedením školy jsme dne 3.10.2007 uspořádali v rámci výuky tělesné výchovy, náborový závod v orientačním běhu pro žáky čtvrtých a pátých tříd ZŠ Odolena Voda.
Závodu se účastnilo 65 závodníků – žáku ZŠ Odolena Voda

Pořadatel závodu : oddíl orientačního běhu TJ AERO Odolena Voda

Den a hodina konání : 3.10. – středa od 10.00 hod. do 12.30 hod.

Prostor závodu : Malý háj – Odolena Voda.

Název mapy:  „Vodolské háje“  měřítko 1 : 7500

Shromaždiště: prostor před ZŠ Odolena Voda.

Start a cíl : Malý háj – dětské hřiště.

Trasa závodu : délka tratě 1,1 km s pěti kontrolními stanovišti, trať závodu  byla vyznačena fáborky.

Závod se konal v rámci hodin tělesné výchovy žáků čtvrtých a pátých tříd ŽS Odolena Voda za pěkného podzimního počasí v prostoru Malého háje..
Závodníci byli před závodem seznámeni s organizací a pravidly závodu, včetně informací k zajištění bezpečnosti závodníků během celé akce.
V prostoru startu, každý závodník obdržel mapu Vodolské háje, startovní průkaz a poslední instrukce od pořadatelů před startem. Závodníci startovali intervalově a poté absolvovali vyznačenou běžeckou trasu v délce 1,1 km s pěti kontrolními stanovišti.
V cíli závodu byl změřen čas závodníků s určením jejich pořadí a byla provedena kontrola startovního průkazu.
Výsledky závodu a diplomy pro první tři závodníky v každé kategorii, včetně fotografické dokumentace, předal pořadatel vedení Základní školy.
Cílem této akce bylo získání nových zájemců o orientační běh v Odolena Vodě. Tato akce však nepřinesla předpokládaný výsledek, podařilo se získat jen několik žáků, kteří nyní docházejí na oddílové tréninky. Pravděpodobně byla chyba ve volbě věkové kategorie. Žáci čtvrtých a pátých tříd mají již  jiné zájmové kroužky nebo jsou členy jiných oddílů. Tento poznatek nás přivedl na myšlenku, uspořádání podobné nebo jiné akce pro žáky třetích a druhých tříd.
Školní budova je situována ve zmapovaném prostoru Malého háje a mapu lze využívat pro výuku žáků nejen za účelem poznání orientačního běhu, ale i jiných sportovních akcí branného charakteru.