Oblastní přebory 2009 – na jaře 4x

  1. přebor – závod na krátké trati – proběhl v neděli 05.04. v režii KOB Kladno na mapě Spanilá u obce Žilina. V plochém terénu bylo třeba držet extrémně rychlé tempo, což kladlo velké nároky na práci s mapou, schopnost udržet koncentraci, každá chybička se tvrdě vymstila. Závod byl i postupovým na Mistrovství ČR na krátké trati (20. – 21.06. Chvaletice) – 1. závodník v dané kategorii (DH16 – DH 21L), který se nekvalifikoval na MČR podle jiných kritérií (viz Soutěžní řád a Prováděcí předpisy soutěží ČSOB) má právo se na MČR přihlásit. O výsledcích píše František Pašek v článku „Přeborníci středočeské oblasti..“ ze 07.04.
  2. přebor – závod v nočním OB – pořádají Přírodní vědy Praha u motorestu Bouchalka poblíž Zbiroha v pátek 17.04. Terén není nijak záludný, ale NOB má svá úskalí a jasně ukáže, kdo je schopen velice pečlivé práce během celého závodu, ve výsledcích dochází často k velkým překvapením. Po dohodě s pořadatelem jsou pro Středočechy mimořádně vypsány i kategorie DH12 a DH14. Závod není postupový na MČR (01.05. Mariánské Lázně).
  3. přebor – sprint – pořádá Ekonom Praha v úterý 05.05. Poběží se na nové mapě Židovské pece v Praze na Žižkově a půjde o čistě městský (zástavba, park) sprint. Podobný závod už tu dlouho nebyl a je opět postupový na MČR (19.06. Kutná Hora).
  4. a posledním jarním přeborem je královská klasická trať 31.05., pořádá Sparta Praha na mapě Rybníky (loňské MČR na krátké trati). Je tam zvlněný a velmi pestrý terén, místy velmi rychlý, místy těžká podložka, kameny a srázky, porosty všech druhů. I tento závod je postupový na MČR (19. – 20.09. Blansko)