Soustředění středočeského žactva, 22. – 23. 03. 2014, Kladno

O víkendu proběhlo 1. soustředění žactva Středočeské oblasti v roce 2014.
Konalo se na Kladně a okolí, zúčastnila se čtyřicítka žákyň a žáků kategorií do DH14.
Soustředění bylo hlavně seznamovací, účastníci by měli být základem pro budování týmů a štafet reprezentujících Středočeskou oblast.

Začínalo se sobotním odpoledním tréninkem navazujícím na dopolední roudnické závody.
Na mapě Sletiště 1 : 5 000 (příměstský plochý terén se spoustou komunikací různého druhu, porostově velmi pestrý), byl postaven „kombotech“, trénink kombinující na trase několik různých technik. Normální trať, přeběh přes slepé území a hnízdo kontrol s volným pořadím.
Byla využita i méně přívětivá (= zarostlejší) místa, ale všichni to zvládli dobře.

V neděli se zkazilo počasí a celý den pršelo, ale na chuti a výkonech to nikomu neubralo.
Dopoledne se vyrazilo do nedalekého Horního Bezděkova, kde byl na mapě Brdce 1 : 10 000 trénink „sudá – lichá“. Tedy běží se ve dvojici, jeden má z tratě zakreslené liché a druhý sudé kontroly, první běží na svou kontrolu, druhý ho sleduje a na kontrole přebírá vedení a tak se střídají až do cíle. Terén byl mnohem kopcovitější, s kameny a skalkami, proti terénu mapy Sletiště velká změna.
Program uzavřely v neděli odpoledne štafety, opět na mapě Sletiště nedaleko ubytovny.

Naši nejmladší reprezentanti načerpali nové zkušenosti (pro některé byly použité druhy tréninku novinkou) a lépe se spolu poznali.
I přes nepřízeň počasí se makalo naplno, večerní rozptýlení poskytl seznamovací kvíz, nálada byla báječná.