Vyzývací Pohár 2018

O uplynulém víkendu se středočeská výprava složená z dětí v kategoriích D12, H12, D14 a H14 zúčastnila Vyzývacího poháru, který se skládal ze dvou závodů štafet a jednoho sprintu. Štafety byly situovány do obce Třemošná, sprint se konal přímo v Plzni s centrem závodu a doběhem v pivovaru.

Sobotní dopolední program začal štafetami a naše naděje vstoupily do závodu s velkým zaujetím a určitě nezklamaly. Velmi pěkné tratě skýtaly široké spektrum objektů, místa po těžbě zajistila jámy, byla zde údolíčka, výrazné rýhy, nechyběly hustníkové pasáže, ale i dobře průběžný les. Využili jsme tak širokou škálu mapových technik, buzola hrála opět důležitou roli. Postupy bylo nutno dobře plánovat, ale i realizovat, chyby v nabité konkurenci znamenali časovou ztrátu. Nejlépe se s nástrahami lesa vypořádali chlapci v kategorii H12, kteří 3. místem ukázali, že i přes mladý věk členů mohou přinést zajímavé výsledky do budoucna. Výborně běžely ale i štafety v ostatních kategoriích, smůlu si pak vybrala po jedné ze štafet v kategorii D12 a H14, které byly z velmi nadějných pozic diskvalifikovány. I takový je ale orientační běh.

Odpolední program znamenal přesun do Plzně. Náš skvělý řidič zajistil hladký průběh, zabrali jsme pozice v tělocvičně a postupně odcházeli na start. První pocity doběhnuvších závodníků přinášely lehkou nervozitu, protože trať přinášela řadu nových věcí jako mosty a podchody, ale pro naše naděje měla velkou hodnotu, protože znamenala nutnost dobře číst mapu a dávat pozor, kam běžím. Ani zde se nám sice nevyhnuly chyby, chybná volba občas znamenala kompletně překopat postup, ale přesto jsme zaznamenali skvělé výsledky.  Hlavním z nich bylo 2. místo v kategorii D12! Je však nutno ocenit i ostatní, v každé kategorii startovalo kolem 100 závodníků a určitě nikdo ostudu neudělal!

Přespání v sále zřejmě jednoho z bývalých „kulturních domů“ bylo velkým zážitkem, večeři i snídani jsme skutečně ocenili a snědli vše, co kuchařky nabízely.

V neděli nás čekaly opět štafety, shromaždiště stejné jako v sobotu dopoledne, les skýtal možnosti v podstatě jako v sobotu, jen pro některé doplněné o bahenní koupele! U většiny štafet jsme změnili členy jednotlivých úseků z důvodu získání zkušeností, což nám sice medailová umístění nepřineslo, ale všichni opět makali naplno a zaslouží si pochvalu. Dařilo se především kategoriím H14 a D14, kde se naše štafety vešly dokonce mezi pět nejlepších! Super!

Návrat byl poklidný, únava byla znát, celý víkend bylo krásné počasí, a i to velmi přispělo k naší únavě!

Celkově jsme z 10-ti oblastí obsadili 5. místo, což v tak nabité konkurenci není vůbec špatné umístění a všem zúčastněným dodatečně gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!!!