Bajkerský Žlábek 1.10.2006

Na stránkách KOB Kladno můžete najít výsledky včetně reportáže o naší Kladenské MTBO premiéře.

Jsem rád, že vše dopadlo bez větších komplikací, protože se jednalo o naši MTBO premiéru, pomineme-li bike adventure závody. Problém je, že v okolí Kladna a Prahy nemáme žádnou přijatelnou MTBO mapu. Žlábek z jarního Švihu s vyretušovanými kolečky po kontrolách a upravený na měřítko 1:20 000 moc stavitelských možností nedává, zejména pokud se člověk snaží vyhnout místům, která příliš neodpovídají realitě.

Já jsem si trať projel s hodinovou pauzou 2x a na cyklocomputeru jsem finálně měl 38,5km, takže uznávám, že trať Drsňáků byla fyzicky v kopcovitém terénu poměrně náročná. Hned na první kontrole při druhém průjezdu jsem si vrail ramínko přehazovačky do výpletu zadního kola – po kratší opravě se mi povedlo řazení jakž takž rozběhat a trať dojet, ale také jsem proklínal stavitele;-). Kolo musím zítra nechat vycentrovat a vyměnit ohnuté dráty ve výpletu, ale myslím, že pro všechny účastníky to byla pěkná ukázka toho, jak se MTBO liší od normálního orienťáku.

Na Žlábku máme připraven ještě jeden podobný tréninkový závod, takže pokud dopřeje počasí a bude o akci zájem, můžeme udělat pokračování.