Letní olympiáda dětí a mládeže 2024 – týmy Středočeského kraje mezi nejlepšími

Po náročných diplomatických jednáních (děkujeme!) byly i letos součástí LODM soutěže v orientačním běhu. Olympiáda se konala v Jihočeském kraji, centrem byly České Budějovice.
V OB byly připraveny soutěže:
pondělí 24.6. městský sprint s centrem v Českých Budějovicích
úterý 25.6. lesní krátká trať s centrem v Hvozdci
čtvrtek 27.6. sprintové štafety s centrem v Českých Budějovicích

Na LODM soutěží krajské reprezentace, v OB jsou týmy ve složení po jednom v D12 a H12, dva v D14 a v H14.
V orientačním běhu skončily týmy Středočeského kraje:
3. chlapci
5. dívky
a přispěly k celkovému výbornému umístění v soutěži krajů (součet všech sportů).

dívky:
3. Středočeský kraj (Veronika Kolářová, Stella Mikulová, Zuzana Havlíčková)
chlapci:
4. Středočeský kraj (Štěpán Jiroušek, Tomáš Zápotocký, Theodor Bartoň)
zejména závod dívek byl velmi vyrovnaný, 1. čtyři štafety doběhly v 0,5 vteřině..

V celkovém pořadí krajů skončil Středočeský s 403 body na skvělém 3. místě, zvítězilo Hlavní město Praha 509 bodů, před Jihomoravským krajem 414 bodů.