MTBO závod pro děti

Přemýšlíte, jak zpestřit Vašim dětem závěr OB sezóny? SMS Team Kladno pořádá 1.10.2006 tréninkový MTBO závod pro děti.

Nebaví Tě už jezdit na Tvém bajkovi po hřišti pořád dokolečka? Chceš si užít pořádné outdoorové dobrodružství na bajkovi uprostřed lesa spolu s dalšími bajkery a bajkerkami?

SMS Team Kladno zve všechny odvážné kluky a holky na malý bajkový výlet s mapou.

Sraz je na silnici mezi Chýňavskou myslivnou a Bratronicemi v neděli 1.října 2006 v 10:00. Místo najdeš snadno, je to tam, kde zelená turistická značka protíná silnici Chyňava – Běleč.

Potřebuješ jenom horské kolo, přilbu, sportovní oblečení a hodného;-) rodiče, který Tě na akci odveze. Na místě dostaneš mapu lesa se zakreslenými kontrolami, které musíš najít. Nejlepší a nejrychlejší trasu po nakreslených cestách si ve své mapě samostatně vybereš. Kdo najde nejlepší a nejrychlejší trasu a neudělá chybu, tak vyhraje. Připraveno je několik tras odstupňované náročnosti:

  • Kolíci – trasa vhodná pro nejmladší děti, které ještě nikdy nejely samy podle mapy (zvládne každé dítě starší 8 let, které umí jezdit na kole)
  • Borci- mapově náročnější trasa kratší délky pro mladší děti (zvládnou kluci a holky starší 10 let, kteří se nebojí sami v lese)
  • Drsňáci – mapově a jízdně nejnáročnější trasa (zvládnou každý kluk i holka starší 12 let, kteří nejsou padavky)

Tvůj hodný rodič na místě srazu bez problémů zaparkuje auto, kterým Tě a Tvé kamarády odveze na místo srazu. Pokud bude mít navíc dostatek odvahy a síly, tak si může sám zkusit projet trasu pro Drsňáky. Nejmenší děti, které by se samy bály, mohou na trase pro Kolíky doprovázet i rodiče. Nejen, že každý bajker získá pěknou cenu a užije si jako správný outdoorák, ale navíc se naučí jezdit na bajkovi podle mapy po lese a dozví se, co to je MTBO (mountain bike orienteering) a jak se může účastnit dalších podobných skvělých akcí.

Přihlásit se můžeš emailem na adrese pafik@volny.cz nebo mobilem 776 660 097.