Dny orientace v přírodě 2020

(převzato ze stránek komise rozvoje orientačního běhu)

Od září 2009 bylo uspořádáno přes 1200 akcí. Podaří se v roce 2020 udržet počet 70 oddílů pořádajících akce pro školní mládež a veřejnost za rok i přes omezení a rušení akcí způsobené koronavirovou epidemií?

Přehled akcí nabízí možnost nahlédnout do detailu, kde se nachází základní údaje k pořádání. Detail každé akce umožňuje získat inspiraci „jak na to“. Kromě účasti či použité mapy je možné přečíst si komentáře pořadatelů, kteří se tímto způsobem dělí o své zkušenosti. Pro mnohé zkušené pořadatele je samotné uspořádání „rutinní záležitostí“. Oslovení veřejnost, oslovení potenciálních členů oddílu v místě působení nebo navázání a prohloubení spolupráce se základními či středními školami nebo Domy dětí a mládeže – to jsou správné směry k rozvoji orientačního běhu v České republice.

Všechny potřebné informace byly zveřejněny ve Zpravodaji ČSOS 2020/2, který byl rozeslán mailem vedoucím oddílů, a jsou k dispozici na stránce Komise rozvoje OB v levém menu Výukové mapy / Výzva oddílům (viz Výzva oddílům).