Orientační závod na linkách Pražské integrované dopravy, 17. 4. 2015, Praha

(převzato ze stránek Žaketu)

Kartografické vydavatelství a tiskárna Žaket pořádá již 5. ročník tradiční orientační hry, kde se v tříhodinovém limitu závodníci snaží  s využitím linek městské dopravy navštívit co nejvíce kontrol různé bodové hodnoty po celé Praze.

Akce se koná v pátek 17. dubna 2015, sraz účastníků je na zahrádce u restaurace Pražan v areálu Výstaviště Holešovice – u vchodu ze Stromovky, kousek od smyčky tramvaje.

Prezentace bude probíhat od 14:15 do 16:00, start je intervalový ve vlnách (dle příchodu) od 15:00 do 16:00. Pokud budete chtít startovat později, počítejte s tím, že v cíli jsme do pouze do 19:30.

Každý účastník obdrží mapu závodu a průkaz pro zaznamenání průchodu kontrolami.

Startovné je 50 Kč za osobu ( = 1 mapa, 1 průkaz) , nebo 100 kč za tým 2-4 osob ( = 2 mapy, 1 průkaz).  Startovné nezahrnuje jízdné – potřebujete nabitou Open Card nebo jízdenku na 180 minut za 54 Kč (27 Kč děti) – prodej v automatech ve stanicích metra nebo prodejních místech Dopravního podniku.

Startuje se ve vlnách vždy po 5 minutách. 5 minut před startem každý obdrží mapu s linkami MHD i názvy ulic a umístěním kontrol včetně jejich bodové hodnoty 5-10-15 bodů. Cílem je dosáhnout v limitu co nejvíce bodů. Na mapě jsou i fotografie přesného umístění kontroly a kontrolní otázky pro případ jejich odcizení. Kontroly bývají umístěny poblíž zastávek nebo přímo na nich a označují se do průkazu buď voskovkou zavěšenou spolu s červenobílým fáborem na kontrole nebo označením ve strojku vždy do příslušného políčka.

Účastníci této hry startují na vlastní nebezpečí, jsou povinni dodržovat dopravní předpisy (přecházet pouze na přechodech a dbát na vlastní bezpečnost).

Děti mladší 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu plnoleté osoby.

Nemusíte běhat, můžete se vozit!