Sprintová mistrovství České republiky pro rok 2023 – medaile pro Středočechy

Na přelomu září a října se konaly 3 české šampionáty v nejrychlejších disciplínách.
Středočechům se dařilo a dosáhli několika parádních umístění.
Gratulace míří do Kamenice, jejíž závodníci vybojovali několik medailí a umístění v nejlepší desítce.

Ve čtvrtek 28. září uspořádal oddíl Orientační sporty Písek premiérové české mistrovství v knock-out sprintu. Běhalo se ve městě Písek, v historickém centru a přilehlé zástavbě, v areálech škol, parcích… Z kvalifikací a semifinále postoupila nejlepší šestice v kategoriích žen a mužů do finále. Celá šestice vyběhla na trať, kterou měli všichni stejnou, pořadí bylo dáno doběhem na cílovou pásku. Tereza Čechová se stala mistryní republiky, těsně pod stupni vítězů byla Lucie Semíková!
Výsledky středočeských závodníků (v první desítce):
Kategorie D21:
1. Tereza Čechová (OK Kamenice)
4. Lucie Semíková (OK Kamenice)

V sobotu 30.9. se konalo české mistrovství v individuálním sprintu. Za pořadatelství oddílu Orientační Běh Opava se běhalo v Opavě, v areálu Psychiatrické a Slezské nemocnice, v terénu plném budov s řadou propojení, zídek, plotů, miniareálů, parčíků…
Vít Čech získal v kategorii juniorů bronz a Jakub Glonek v mužích a Lucie Semíková v ženách velkou bednu!