Třetí a čtvrtý den soutěží na VIII. zimní olympiádě dětí a mládeže 2018

Klára Kamererová:

Sprintové štafety dvojic a middle

Ve středu nás čekaly sprintové čtyřúsekové štafety dvojic, probudili jsme se do krásného slunečného rána, ptáčkové zpívali, louky se zelenaly… a my jsme vyrazili do Letohradu omrknout, jestli zbyl na trati ještě nějaký sníh. Divácky to byl velmi zajímavý závod, prakticky na celou trať bylo vidět, úseky byly velmi krátké a trať pokrývala vrstva ledu, takže o pády a zajímavé střetové momenty nebyla nouze. Vzhledem k redukovanému počtu závodníků Středočeského kraje jsme postavili jen dvě štafety, jednu starší (Kája Bejvlová a Matyáš Kolář) a jednu mladší (Martina Pelantová a Marek Bejvl), chudák Šimon se alespoň trochu projel po závodě, jelikož neměl dvojici. Na hromadném startu stálo 28 závodníků, vzhledem k podmínkám byl tedy rozjezd velmi drsný, naši závodníci start sice ustáli, ale cestou pár pádů bylo. Matyáš dokonce na druhém úseku ztratil mapu a na prvním měl velké problémy mapu dostat do mapníku, alespoň víme, na čem do příště zapracovat. Nějak jsme ten den neměli moc formu, takže obě štafety obsadily 18. příčku. Abychom si vylepšili náladu, vyrazili jsme odpoledne na výlet do cukrárny.

Čtvrteční ráno bylo pro změnu deštivé. Závod se přesunul z Letohradu do Čenkovic, protože v areálu už opravdu nebylo na čem jezdit. Když jsme dorazili do vyšších poloh, mohli jsme se radovat, sněžilo! Pořadatelé odvedli opravdu dobrou práci, museli totiž jiný prostor na rychlo zmapovat a vše připravit prakticky přes noc. Zázemí jsme měli v jedné menší chatě, ale vměstnali jsme se a bylo tam teplo a čaj. Na start vedl 800 m dlouhý prudký kopec (zpátky se dal parádně sjet na igelitce) a start byl konečně v lese! I parametry tratí odpovídaly typu závodu, prostě paráda, LOB jak má být. Kvůli přesunu místa konání nešel přímý přenos do televize, ale všechny kategorie mohly startovat najednou. Všichni závodníci byli do hodiny v lese a za cca půl hodiny v cíli, takže trenéři neumrzli, což hodnotím velmi kladně. Musím říct, že forma byla dobrá a docela se nám dařilo. Medaile z toho sice nebyla, ale umístění velmi slušné:

  • Karolína Bejvlová 5.
  • Marek Bejvl 8.
  • Matyáš Kolář 15.
  • Šimon Mayer 19.
  • Martina Pelantová 23.

Večer nás čeká slavnostní zakončovací ceremoniál spojený s medailovým ceremoniálem a zítra ráno frčíme směr Praha a domů. ?