Soustředění Středočeského žactva

Od 12. do 14. září se vybraní žáci naší oblasti zúčastnili nominačního soustředění pro MČR družstev. Bydleli jsme v kempu Sv. Kateřina u Dvora Králové. V pátek v podvečer (někteří za šera) si většina účastníků proběhla tréninkový sprint kolem kempu.

V sobotu dopoledne byl závod štafet v Horce u Staré Paky, pro některé to byla štafetová premiéra. Našimi soupeři byli především štafety Východočeské oblasti. Trať byla rozdělena do dvou částí, první ve svahu s mnoha údolími, druhá část v mírném svahu se závěrečnými kontrolami v prostoru starého lomu. Středočeské dresy byli již od 1. úseků vidět.
Žákyně nakonec obsadili druhé a třetí místo za štafetou východočeské oblasti, nejlepší žákovská štafeta byla čtvrtá.

Odpoledne jsme po koupeli na přírodním koupališti ve Vrchlabí běželi sprint, který byl závodem celostátního žebříčku. Ze startu jsme seběhli zarostlým parkem do ulic Vrchlabí, několik kontrol bylo v okolí Vrchlabského zámku. Vyhlášení vítězů bylo radostné, vyhráli jsme všechny žákovské kategorie (D12 Rebeka Veselá, D14 Kája Bořánková, H12 Vojta Kettner a H14 Ondra Semík).

V neděli byl závod štafet u Borovničky nedaleko Mostku, terén byl rovinatý s množstvím hustníků. Naše štafety běžely v pozměněných sestavách, vyzkoušeli jsme postavit co možná nejsilnější štafety. Výsledkem bylo skvělé vítězství v obou žákovských kategoriích, kluci vyhráli o 13 minut (Honza Valášek-Lukáš Kettner-Ondra Semík) a dívky o 10 minut (Kája Bořánková-Mája Procházková–Kristýna Hlubučková), ani další štafety se neztratily.
Určitě musíme ocenit nasazení všech startujících a skvělou atmosféru ve Středočeském týmu.