OB Akademie 2018 Slovanka

V termínu 5. až 7.10.2018 se sešlo 48 středočeských žáků v objektu Chata Slovanka v Jizerských horách. Čekalo na ně několik fází tréninků zaměřených na štafety, hromadné starty a kontaktní běh.

A protože setkání začalo pátečním večerem, tak aby naše čekání na trénink bylo co možná nejkratší, připravil Fanda pro všechny skvělý indoor závod. Dodatečné se tak musíme omluvit za porušení všeho, co se normálně v ubytování nesmí, ale věřím, že nám skvělý ubytovatel odpustil již v pátek. A časy byly velmi zajímavé (sa18-podzim-vysledky-indoor).

Sobotní ráno rozzářilo parádní počasí jako objednané pro nás, pořádně jsme posnídali nejenom skvělé housky, provedli seznámení s dopoledním tréninkem Davida a vyrazili na jeho realizaci. Semtamy představovaly sice větší nárok na organizaci a s ohledem na rozdílnost kategorií bylo vhodné udělat více startů/cílů, ale vše se podařilo a trénink obsahoval vše potřebné. Závodilo se od začátku do konce, chyby v realizaci střídalo správné provedení, a i když jsme byli opakovaně ve stejném úseku lesa, bylo nutné udržet koncentraci, pracovat s mapou, směry a s objekty.  Z tréninku jsou výsledky (sa18-podzim-vysledky-semtamy, sa18-podzim-vysledky-tamsemy).

Následoval oběd a zasloužený odpočinek, který nás měl připravit na odpolední štafety.

Po krátké pauze přišla příprava u projektoru, přesun na start, rozdělení do týmu a jdeme na to. Hromadné starty byly o to zajímavější, že nám nad hlavami létal dron. I to možná zapříčinilo, že hned první kontrola se nám trochu schovala, ale přeci jen týmová práce nese ovoce. Farsty na trati pomohly pole roztrhat, takže zajímavé byly oba úseky v obou kategoriích. V druhém kole jsme se vystřídali, ať si hromadný start užijí všichni přítomní, a i když jsme šli do lesa podruhé, atmosféra byla přímo štafetová, a to nejenom v lese!!! A opět nechybí výsledky (sa18-podzim-kombinovane-vysledky-stafety, sa18-podzim-mezicasy-stafety).

Sobotní večer ozdobila skvělá večeře, jen jsme si říkali, jestli nám to pro poslední fázi nebude přítěží! Řekl bych, že tomu bylo naopak, a třeba Matouš si přidal nejenom při večeři!

Martiny NOB přinášel u některých účastníků jisté obavy, ale všichni jej nad očekávání zvládli. Pohled z rozhledny přinesl i pro pasivní účastníky zajímavé okamžiky. Všichni zdárně dokončili (sa18-podzim-vysledky-nob).

Nedělní den měl být přípravou na odpolední závod v Mladé Boleslavi, což Jirkův trénink naprosto splňoval. Nabádali jsme k nižšímu tempu a šetření sil, ale i tak bylo vidět, že všichni mají zájem zaběhnout co možná nejlépe. Mávání plachtou v ruce trenéři určitě odpustí, občas možná bude potřeba přidat postup méně na jistotu, ale to vše dalším tréninkem bude jenom lepší. A jak kdo běžel? (výsledky – sa18-podzim-vysledky-sprint, sa18-podzim-mezicasy-sprint).

Po tréninku následovalo zakončení akce, polévka, rozloučení, to vše umocněno parádním řízkovým balíčkem podtrhlo skvělou akci!

Děkuji všem zúčastněným za skvělé výkony, všem trenérům za aktivní přístup k pořádání, Janu Pickovi za zapůjčení map a Chatě Slovanka za to, jak skvěle se o nás postarali!

Díky a už se těšíme na další akci!

Foto:

https://okdobris.rajce.idnes.cz/Akademie_OB_Slovanka_5._-_7._10._2018/

https://stredoceskaoblast.unas.cz/fotky-ze-stredoceske-akademie-5-7-10-2018-lucany-nad-nisou/

https://adjed.rajce.idnes.cz/OB_Aka_podzim_2018_Slovanka