OB Akademie 2019

Ve dnech 3. až 5.května se v Kamenici uskutečnil další ročník středočeské OB Akademie. Stejně jako v roce 2018 se akce zúčastnilo 97 aktivních závodníků středočeské oblasti z kategorií DH12 a DH14.

Program byl zahájen pátečním NOB, který na sprintové mapě Kamenice přilehlé k naší základně připravila Šárka Valášková. Orientačně jednodušší (pro spoustu dětí první NOB v životě)ale díky rozběhovým kontrolám zajímavější trať přinesla spoustu zážitků a připravila odpovídající zahájení celé akce.

Sobotní program představoval 2 typy tréninků, na které se závodníci rozdělili po kategoriích. Zařadili jsme navigační plánky z pera Jindry Housky na mapě Kozlíček a farstované souboje čtveřic z dílny Petra Valáška na mapě Gabrhele.

Navigační plánky představily spoustě závodníkům nový způsob orientačního běhu, který nabádá k hledání těch správných záchytných bodů. Nákresy byly rozmanité a možná by stálo za to jich pár zveřejnit, raději si toto tajemství ale necháme v rámci oblasti 😀

Farstované souboje čtveřic přinesly spoustu zajímavých soubojů, které dělají trénink intenzivním, nabádají k soustředění, což se nám skvěle dařilo. Souboje měly spád, děti se různě měnily, takže jsme měli možnost je více společně seznámit.

Sobotní den ovlivnil odpolední déšť, který trénink zkrátil, ukázal i tu mokrou tvář našeho sportu. Po rozmýšlení jak navázat vlastně i přivedl k organizaci zábavného indoor orientačního závodu, který měl rozhodně svou úroveň, a kde nasazení některých závodníků bylo maximální!

Pro nedělní trénink jsme zvolili kombotech pro DH14, který na mapě Valnovka skvěle připravil Míra Seidl. Trénink byl opravdu těžký a dokonale prověřil dovednosti všech účastníků. Vrstevnicovka, žádné cesty, free order, i to jsou části kombotechu…

Pro skupinu DH12 připravila trénink Šárka Valášková v prostoru zvaném Pekelce, který představoval dva okruhy, na kterých bylo jednou tolik kontrol než bylo potřeba orazit. Čtení popisů tak představovalo hlavní návod k určení té správně, a to i proto, že v popisech nebyly kódy kontrol. Některé nachytávky splnily svůj účel a věřím, že kdo špatně určil, příště již vybere správně!

OB Akademie měla spád, všichni trenéři a děti se skvěle zapojili, za což jim patří velký dík!

Nechci opomenout skvělé zázemí a naprosto úžasné stravování, za což velice děkujeme všem kuchařkám a vedení ZŠ Kamenice!!!!!

Tak zase za rok!

 

Foto:

https://stredoceskaoblast.unas.cz/fotky/_/2019/St%C5%99edo%C4%8Desk%C3%A1-akademie,-3.—5.-5.-2019,-Kamenice

Výsledky:

https://stredoceskaoblast.unas.cz/wp-content/uploads/vysledky.7z